День вчителя Друк
 
 

О, вчителі! Прекрасного ви гідні,

Бо вибрали в житті свою мету;

І нині я за всіх скажу: - Спасибі, рідні,

За вашу місію подвижницьку й святу!

       У першу неділю жовтня освітяни святкуюють своє професійне свято - День вчителя.    

 

«День вчителя»

 

Щороку, у першу неділю жовтня, ми святкуємо одне дуже необхідне і чудове  свято – День вчителя. Як для дітей, так і для самих педагогів,  це дійсно значуще свято. Кожен за щось його любить. Зі слів самих вчителів: « До цього дня я відношусь добре, бо в цей день відчуваєш, що є така професія – вчитель». Вчителі із радістю слухають щирі побажання від учнів і отримують  пам`ятні подарунки. А діти… їм  просто приносить радість безкорисно вітати улюблену вчительку чи вчителя.

Вже багато років в один і той самий день учні бігають по школі. Вітають викладачів, дарують подарунки. Але ні привітання, ні подарунки ніколи не повторюються. Тому кожного разу вчитель може сподіватись на нові сюрпризи.

З вуст самих вчителів можна зрозуміти, за що вони люблять цей день і як би вони хотіли його провести. В цей день викладачі хочуть, щоб діти з повагою відносились до їх праці. Як кажуть деякі вчителі: «Гарне навчання, поведінка та приємне ставлення учнів – ось найкращий подарунок на День вчителя». Але є вчителі, які завжди раді отримати подарунок, який можна зберігати як дорогу пам`ять. Хтось би волів отримати якусь цікаву книжку, а хтось – звичайну м`яку іграшку. Привітанням вони також дуже раді...

За роки професійної діяльності в стінах школи у кожного вчителя неодмінно є згадка про найбільш оригінальні привітання. Хтось досі з посмішкою згадує, як його вітали в перші роки роботи в школі, комусь навіюється світлий спогад про веселі настінні газети з фотографіями. Слухаючи музику, дехто з вчителів пригадує слова привітання, що звучали по FM – радіо на всю країну. Дехто досі згадує серенади під вікнами і розглядає старий портрет – шарж від випускників.

Й цього року, на День вчителя, отримуючи нові привітання, не один вчитель згадає, як сам в юні роки з однокласниками своїх вчителів. А заодно і всіх своїх учнів: і тих, що вже давно випустились, і сьогоднішніх. І в моменти, коли ти згадуєш такі приємні серцю дні, привітання, тих веселих діток – в такі моменти хочеться плакати. Бо це справді приємні спогади. А ці сльози - це сльози щастя!

                                               Бенза Софія, учениця 10 - А класу. 


 

Три заповіді – три любові

 

Що перша заповідь учителя – любити!

Це, перш за все, життя,

Бо в ньому жити:

І сіяти, плекати і радіти,

І знати, що добро росте,

Що вклав ти частку серця

В це створіння

І мудрість й душу,

Тільки май терпіння,

Бо довго проростає те зерно,

Воно ж бо вічне,

В терніях воно.

А друга заповідь учителя  любити!

З натхненням діяти, творити,

Шукати і знаходить сходи,

І підійматись до зірок,

А кожним кроком є урок.

Ще й третя заповідь учителя – любити!

З своєю совістю дружити,

Щоб час пройшов

Й лові себе на слові:

Дорога вчителя вся виткана з любові!

 

                                            Вчитель математики Бенза Оксана Іванівна